Upadłość przedsiębiorstwa

Kancelaria Nowacka&Górnicki to zespół doświadczonych doradców restrukturyzacyjnych oferujących całościową obsługę Dłużników, którzy zdecydowali się na ogłoszenie upadłości prowadzonego przez nich przedsiębiorstwa.

Trwała utrata możliwości spłacania długów wymaga radykalnych posunięć. Złożenie wniosku o ogłoszenie upadłości przedsiębiorstwa może ochronić członków zarządu spółek kapitałowych przed odpowiedzialnością za długi spółki a w przypadku przedsiębiorstw indywidualnych otwiera szansę na sądowe umorzenie zobowiązań, których nie uda się spłacić w ramach postępowania upadłościowego.

1. Analiza sytuacji przedsiębiorstwa

W celu przeprowadzenia upadłości przedsiębiorstwa konieczna jest analiza prawna i ekonomiczna pozwalająca jednoznacznie stwierdzić zdolność upadłościową przedsiębiorstwa oraz wskazać ewentualne konsekwencje płynące z otwarcia postępowania upadłościowego. Doradcy Kancelarii Nowacka&Górnicki pomogą w ocenie, czy przedsiębiorstwo może i powinno złożyć wniosek o ogłoszenie upadłości i jakie skutki dla właścicieli czy zarządu będzie niosło za sobą otwarcie takiego postępowania.

2. Przygotowanie wniosku o ogłoszenie upadłości

Po analizie sytuacji przedsiębiorstwa i podjęciu decyzji o konieczności złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości niezbędne jest jego opracowanie zarówno pod względem merytorycznym jak i prawnym. Doświadczenie pracowników Kancelarii Nowacka&Górnicki zapewnia odpowiednie przygotowanie wniosku co znacznie przyśpiesza jego rozpoznanie przez sąd upadłościowy i pozwala na sprawne przeprowadzenie pierwszych czynności przez powołanego syndyka.

3. Wsparcie w toku postępowania upadłościowego, reprezentacja przed Sądem upadłościowym

Doradcy restrukturyzacyjni Kancelarią Nowacka&Górnicki, dzięki wiedzy i doświadczeniu nabytemu w trakcie prowadzenia kilkudziesięciu postępowań upadłościowych, pozwalają zapewnić  wsparcie oraz pomoc prawną w trakcie postępowania w relacjach z sądem, tymczasowym nadzorcą sądowym czy syndykiem. Doświadczenie procesowe pozwala nam skutecznie reprezentować zarówno Dłużników jak i Wierzycieli przed Sądem upadłościowym.

Potrzebujesz konsultacji?

Skontaktuj się z nami

UPADŁOŚĆ KONSUMENCKA

+48 792 591 365

kancelaria@nowackagornicki.pl

RESTRUKTURYZACJA

+48 501 068 489

gornicki@nowackagornicki.pl

SPOTKAJ SIĘ Z NAMI

ul. Jana Pawła II 49 D

62-510 Konin